כן, שלחי לי עוד מידע לגבי ריפוי טבעי לשחלות פוליציסטיות!

ארוחת בוקר ישראלית- איך נשדרג?

כולנו מכירים את ארוחת הבוקר הקלאסית הישראלית-

חביתה, לחם, גבינות כמו קוטג' או גבינה לבנה וסלט ירקות קצוץ.

ארוחת בוקר מוכרת לכולנו כ"ארוחה החשובה ביותר ביום", וזו לא טעות.

לאחר לילה שלם של צום, הגוף צריך נוטריינטים כדי לתפקד, ולאחר לילה של צום הוא נדרש לכמות גדולה יותר של ויטמינים ומינרלים על מנת "לתת גז" ולהזין חזרה את הגוף לפתיחה טובה לבוקר.

כשפותחים את היום בארוחת בוקר מזינה וטובה, המשך היום שלנו נראה אחרת…

יש אפשרות לשדרג את ארוחת הבוקר המוכרת על מנת להגדיל את כמות הטוב הנכנס לגוף, ולהעלים רכיבים שיכולים לרום למצבים דלקתיים בגוף, העלאה במשקל ומחלות אוטואימוניות נוספות.

חביתה-

  • השתדלו לרכוש ביצים אורגניות. כאשר התרנגולת ניזונה מהטבע, מזרעים באדמה, מחרקים, אנחנו זוכים לביצה עם ריכוז טוב של נוטריינטים ובנוף אנחנו מונעים חשיפה של שאריות אנטיביוטיקה והורמונים.

  • את החביתה אפשר לשדרג בתוספת ירקות- במיוחד נרצה להוסיף ירוקים, שהרכיב הפעיל שבהם, כלורופיל, עוזר לנקות את כל מערכת הדם שלנו.

  • אם אתם טבעונים, אלרגים לביצים, או מנסים להפחית את צריכת הביצים, אני ממליצה לפורר טופו יחד עם ירקות. להוסיף קצת כורכום וקצת שמרי בירה לתוספת ויטמינים ממשפחת B.

לחם-

  • אני חסידה של הורדת גלוטן לחלוטין. הגלוטן פוגעת לנו ברקמה הפנימית של המעי ומביא למצבים בריאותיים שכיחים וקשים.

  • ניתן להכין לחמים מקמחים בריאים ומעולים ללא גלוטן- קמח שקדים, קמח חומוס, טף, וקמח אורז מלא.

  • למי שמחפש לאכול לחם בכל זאת, אני ממליצה לרכוש קמח כוסמין. הוא עם כמות קטנה של גלוטן ולא עבר הנדוס גנטי כמו החיטה. השתדלו לאכול לחם מחמצת.

גבינות-

  • רוב האנשים בעולם רגישים לחלב. החלב לא עושה לנו טוב למערכת העיכול ומחקרים מדעיים מעידים שאנשים שקיימו דיאטה עשירה ברכיבי חלב- סבלו יותר ממחלות בעצמות. הסידן מהחלב לא נספג בצורה טובה בגוף האדם.

  • יש דרכים נהדרות לאכול סידן ממקורות צמחיים. למשל- שומשום. שומשום הוא אחד המקורות העשירים ביותר לצריכת סידן. הוא נספג היטב בגוף והטחינה הולכת מושלם עם הסלט קצוץ שלנו, על הלחם ואפילו על החביתה.

סלט קצוץ-

  • מה נאמר? הסלט הוא נהדר. כל ירק שתכניסו הוא מצויין. רוצים לשדרג אותו עוד יותר- פטרוזיליה, כוסברה, חסה, כרוב… פשוט תוסיפו עוד ועוד ירקות ובמיוחד מהירוקים…

אז זהו חברים, הנה כמה דרכים פשוטות להפוך את ארוחת הבוקר הישראלית לבריאה ומזינה יותר.

מה עוד אתם מוסיפים לארוחת בוקר הישראלית שלכם?

ספרו לי בתגובות!!

רוצים לקבל עוד רעיונות לארוחות בוקר מזינות, בריאות ואפילו מרפאות?

הרשמו כאן לסדנת בישול- ארוחות בוקר בריאות! בוקר טוב 😊

כתיבת תגובה

תפריט נגישות

לקבלת אוסף מתכונים לבריאות הורמונלית מלאו את הטופס הבא