כן, שלחי לי עוד מידע לגבי ריפוי טבעי לשחלות פוליציסטיות!

תינוק בבית ותזונה בריאה- הולכים יחד??

תינוק בבית ותזונה בריאה- יכול ללכת יחד??

בואו נדבר על זה רגע…

יש לי תינוקת בת 9 חודשים בבית. היא הגיעה לגיל שהיא זוחלת, נעמדת ולגמרי יודעת להתעקש על ידיים בכל רגע שרק תוכל.

אני צריכה לדאוג לה למזון תינוקות, שמבחינתי, אני לא מוכנה להתפשר על רמת הבריאות שלו. זה כמובן דורש זמן מחשבה והכנה.

אם היא היתה ילדה יחידה, מילא, למרות שאני ממש מאמינה שילד יחיד יכול להיות קשה יותר ממשפחה ברוכת ילדים.

בואו נוסיף למשוואה את כל הארוחות של שאר הילדים- בוקר, ארוחת עשר, צהריים, נשנוש אחר הצהריים וארוחת ערב. לכל זה אני צריכה לדאוג ושוב, חשוב לי שהארוחות יהיו הכי מזינות שרק אפשר.

נגיד שגם הצלחתי במשימה הזאת…

איפה נשאר לי זמן לעצמי? מתי אכין לעצמי אוכל בריא, מזין ומשביע?

אז הנה כמה טיפים ורעיונות איך אפשר בכל זאת להצליח לאכול בריא עם ילדים ותינוקות:

דבר ראשון ולדעתי הכי חשוב, להבין שאנחנו בסדר גם אם לא הצלחנו את הכל. ולרוב, לא נצליח את הכל. אני ממליצה להיות במקום של כל פעם להוסיף עוד קצת טוב. אני מצליחה לעמוד בזה? יופי, בואו ננסה עוד משהו ונראה איך נצליח. הוספת הטוב יכולה להיות בהעמדת סיר גדול של מרק או תבשיל כל יום ראשון- כדי שיהיה לי מה לאכול במשך השבוע כשאני לא מספיקה לעמוד במטבח. זה יכול להיות בביטול דגני הבוקר הממותקים לילדים ולעבור לארוחת בוקר משביעה ומזינה יותר. כל פעם להתקדם עוד צעד ויעד קטן על מנת להוסיף טוב של בריאות לחיים שלנו ומשפחתנו.
 
בואו נשים קצת יותר דגש על עצמינו. אם אני אכין לעצמי ואשקיע במשהו בריא לעצמי- 2 דברים יקרו: א- יהיה לי יותר כח גם פיזי וגם נפשי לטפל בילדים ואולי גם להכין להם משהו בריא יותר. ב- אולי הילדים ירצו לטעום מהמאכל הבריא שהכנתי לעצמי!! (בהתחלה זה לא כ"כ עובד אבל בהמשך זו שיטה ממש מוצלחת- מנסיון…)
הכנה מראש- טיפ פרקטי ומועיל ביותר. כשאני מקבלת את ארגז הירקות שלי- אני ישר עוברת למצב שטיפה ואכסון של כל הירקות שרק אפשר (ואם אני ממש עייפה אז זה ממש בסדר שזה יחכה לי לבוקר למחרת…) במצב הזה- כ"כ פשוט להכין סלט, מרק או תבשיל- הירקות מוכנים ורק מחכים לי.

תכנון תפריט שבועי- כבר דיברתי על זה הרבה- אבל זה חוסך המון זמן, מחשבה (ואחרי לידה זה משאב יקר), ריצות מיותרות לחנות להשלמת מצרכים והכי כיף- חוסך הוצאות…
ירקות וקטניות קפואים- זו לא פרסומת סמויה, אבל כשאין זמן- זה פתרון מושלם- רק לחמם דקה בסיר, להקפיץ, להוסיף לתבשילים ומרקים ואפילו בגריל בתנור כמנה בפני עצמה או תוספת לסלט.

ארוחה בכוס- לא סתם השייק נהיה כ"כ פופולרי בשנים האחרונות, בקצב חיים שלנו אין הרבה זמן במטבח ושייק הוא פתרון נהדר להכנסת נוטריינטים חשובים לגוף. חשוב לשים לב שהשייק מאוזן כדי שלא יקפיץ לנו את רמות הסוכר בדם- צריך לדאוג שיהיה בו חלבונים, שומן בריא וסיבים תזונתיים. כדאי תמיד להוסיף לו משהו ירוק.

לפנות זמן קבוע בשבוע- שעה או שעתיים ביום מסויים שמיועד רק להיות במטבח. תעמידי סיר מרק, תבשיל, תכיני מאפה בריא, רטבים כמו טחינה ופסטו, כל מה שתוכלי להכין מראש לשבוע הקרוב לפי תכנון התפריט השבועי שלך.

איזה עוד רעיונות יש לכם? ספרו לי בתגובות!!

כתיבת תגובה

תפריט נגישות

לקבלת אוסף מתכונים לבריאות הורמונלית מלאו את הטופס הבא